AcasăSPORTNapoli a UMILIT vice-campioana Europei! Liverpool a plecat cu "sacul" plin din...

Napoli a UMILIT vice-campioana Europei! Liverpool a plecat cu “sacul” plin din Italia

Liverpool, vice-campioana Europei, a arătat contra celor de la Napoli, pe arena ”Diego Armando Maradona”, în duelul din Liga Campionilor, că nu se simte foarte bine în Italia.

Ultima dată când ”cormoranii” au încasat patru goluri într-o deplasare din Liga Campionilor se întâmpla tot în Italia, în urmă cu mai bine de patru ani. Pe 2 mai 2018, AS Roma se impunea în fața celor de la Liverpool, scor 4-2, într-o partidă din returul semifinalelor Ligi Campionilor.

Napoli a învins Liverpool cu 4-1

Contra celor de la Napoli, Liverpool avea să încaseze patru goluri în doar 47 de minute. Napoli a luat-o pe sus pe Liverpol și conducea cu 3-0 la pauză, plus un penalty ratat. S-a încheiat 4-1, iar criza „cormoranilor” se adâncește. Au marcat Alvarez 18, Sands 32 (autogol), Kudus 33, Bergwijn 80.

E greu de imaginat. Eu mă uit la Van Dijk și nu pot să cred ce văd. Este clar că, de la forța aia pe care o emana Liverpool, cu care era greu să îți creezi ocazii, acum sunt vulnerabili.

Nu știu ce se întâmplă cu Van Dijk, nu știu dacă are vreo problemă de sănătate, dar a fost foarte ușor depășit. A avut probleme și în Premier League, a fost foarte ușor depășit. Sunt probleme mari de tot pe faza defensivă”, a declarat Ilie Dumitrescu, la Digisport.