AcasăSPORTAbia ajuns la FCSB, şefii de acolo şi-au bătut joc deja de...

Abia ajuns la FCSB, şefii de acolo şi-au bătut joc deja de italianul Andrea Compagno! (VIDEO)

Italianul Andrea Compagno (26 de ani) a fost rezervă în FCSB – Anderlecht 0-0, dar a fost introdus la pauză în locul lui Bogdan Rusu (32 de ani).

Atacantul pentru care Gigi Becali a plătit 1,5 milioane de euro pentru a-l transfera de la FC U Craiova 1948 a intrat la pauza meciului cu Anderlecht, iar ceea ce a atras atenția a fost felul în care numele îi era trecut pe tricoul de joc.

I-au scris greşit numele pe tricou

Italianul a avut parte de o surpriză neplăcută când a intrat în vestiar pentru a se echipa. Pe spatele tricoului său oficial de joc, cel cu numărul 96 a fost inscripționat ”Campagno”, în loc de Compagno.

Eroarea a fost sesizată și de fanii vicecampioanei României, care au glumit pe seama italianului pe rețelele de socializare. „S-a răzbunat și el prin ce a jucat”, a scris un suporter. „Să-si ia cetățenie și îl facem Câmpeanu, fără stres”, a glumit altul.

Compagno s-a amuzat pe seama gafei

La final, atacantul, printre altele, a fost întrebat și despre acest subiect, dar acesta a știut foarte bine să ”dribleze” gafa colegilor săi din club.

”Am observat când am ajuns (n.r. – în vestiar)”, a spus italianul după care a râs puțin. Fotbalistul a continuat pe același ton destins. ”Nu e o problemă, se întâmplă”, a mai spus Compagno.

Altfel, Andrea Compango nu este un fotbalist pe placul lui Basarab Panduru. Fostul mare internațional l-a criticat pe atacantul care n-a avut nicio ocazie de gol în cele 45 de minute ale meciului dintre FCSB și Anderlecht.