Un român de 34 de ani stabilit la Bologna i-a şocat pe poliţişti cu tupeul de care a dat dovadă. Conaţionalul nostru şi-a condus maşina, vreme de 4 ani, fără să mai aibă permisul de şofer.
Bărbatul le-a declarat poliţiştilor că nu a avut de ales, pentru că a fost nevoit să meargă zilnic să-şi ia copiii de la şcoală. Astfel, el a acumulat amenzi în valoare de 6.000 de euro.
Nu avea nici asigurare la maşină
Cu patru ani în urmă, în cursul anului 2017, i-a fost ridicat permisul de conducere de către poliţişti, dar el a continuat să circule la volanul autoturismului personal, care s-a dovedit ulterior că nu avea nici asigurare.
Care a fost scuza românului în faţa autorităţilor italiene? Că era constrâns în fiecare zi să îşi ia copiii de la şcoală cu maşina.
În final, bărbatul a acumulat amenzi în valoare de 5.996 de euro, pe care trebuie acum să le plătească.
